Autors: Labi [249]     Raksta ID=295    
Raksta garums: 4769 simboli
QR kods

Vai atlants.lv var kaut ko nopelnīt?


Vai atlants.lv var kaut ko nopelnīt?      Vakar atkal domāju, kā lai tiek pie vieglas naudas, un pēkšņi atcerējos par atlants.lv interneta bibliotēku kurā var saņemt autoratlīdzību par saviem darbiem. Man, kā jau visiem studentiem, ir sakrājušies pāris vērtīgi darbi, kuru rakstīšana [arī rēķināšana] kopumā aizņēma ļoti daudz laika, tāpēc domāju, ka tie būs noderīgi arī citiem. Šoreiz [diemžēl] rīkojos pēc mērkaķa principa - sākumā saliku darbus, tad tikai sāku domāt vai tas ir tā vērts. Google man palīdzēja atrast šo to interesantu par Atlants.lv, taču tā arī neguvu skaidru atbildi uz savu jautājumu.
      Sākšu ar to, ka, izlasot Atlanta "Licences līguma noteikumus", es biju neizpratnē kāpēc autoratlīdzība ir tik maza - tikai 15% no pārdotā darba cenas. Kāpēc Atlants.lv saņem lielāko daļu no ienākumiem? Saprastu vēl, ja viņi printētu nopirktos darbus uz papīra un sūtītu tos pa pastu, skaisti iesietus mapītē, taču tā tas nav. Tālāk sāku lasīt komentārus dažādos forumos. 2005. gadā par Atlants.lv pārsvarā bija tikai pozitīvas atsauksmes, piemēram, (WEB) http://forums.delfi.lv/read.php?f=103&i=104051&t=104051 :

Autors: essa
Datums: 25.07.05. 13:52
esmu ielikusi. manus visus pienjeema. saakumaa biju sanjeemusi to kompensaaciju. laikam 2 reizes pa 5 lati kontaa ieskaitiija. peedeejaa laikaa gan nepaarsuuta, bet man tas pat ir labaak, jo mekleejot kaut ko tajaa atlantaa varu noreekinaaties arnaudu, ko nomelniija mani ieliktie darbi.

Autors: stiklene
Datums: 29.07.05. 20:39
esmu nopelnijusi 26Ls:)) ievietoti kadi 12 darbi, bet tiesham apjomigi darbi...


Tajā laikā lietotāju neapmierinātību izraisīja tikai tas, ka viņu augšuplādētie darbi tika atzīti par nekvalitatīviem, tāpēc to publicēšana tika atteikta. Bet sākot no 2009. gada internetā sāka parādīties sūdzības par to, ka, sapelnot pietiekami nopietnu naudas summu, Atlants pasaka, ka autors ir izveidojis plaģiātu un atsakās izmaksāt sapelnīto naudu (WEB) http://www.atceries.lv/lv.php/diskusijos.zinutes/38418:

lelle_anna (2010-04-22 14:15): Es tieši gribēju rakstīt, ka viņi pilnīgi visiem, ar ko līdz šim esmu esmu runājusi, ir pēkšņi pateikuši, ka darbi esot plaģiāti. Lai gan pirms publicēšanas darbus pārskata un tad viss ir bijis kārtībā, bet līdzko tu sataisies reāli saņemt atlīdzību, tā kā gadījies, kā ne- tavs darbs ir plaģiāts. Pašai bija sapelnīti vairāk kā 30 Ls (man tikai daži darbi tur ir/bija), bet to naudu neprasīju skaitīt kontā, notērēju pati, pērkot tur citus darbus un padalījos ar savu virtuālo autoratlīdzību ar vēl pāris cilvēkiem, kas tos darbus kačāja aktīvāk. Sapratu, ka mēģināt prasīt skaidru naudu nav jēgas, lai gan man neviens darbs nav plaģiāts. Kā tad es to pierādīšu- sūdzēšu viņus tiesā?

Nesaprotu, kāpēc Atlants.lv atsakās izmaksāt reālu naudu, bet atļauj tērēt virtuālo naudu citu darbu iegādei. Tas ir tāpat kā mamma nedotu bērnam naudu saldumu iegādei, bet dotu pusdienās kōlu un čipsus. Pietam, cik var noprast, ka "interneta bibliotekāri" nepaskaidro kas tieši un no kurienes ir nokopēts, vienkārši nosauc darbu par plaģiātu un neviens neko nevar darīt lietas labā. Apzinīgākie un lielākos zaudējumus guvušie cilvēki tīmeklī sāka veidot pretAtlantiskus rakstus (WEB) http://www.sudzibas.lv/complaints/atlantslv-c10232.html :

Kristaps (04-02-2010): Ja jūs vēlaties pievienot savus darbus ATLANTĀ un nopelnīt naudu, tad es jūs brīdinu tā nedarīt. Esmu saskāries jau vairākas reizes ar to, ka ATLANTS neizmaksā naudu. Man autoratlīdzība jau ir uzkrājusies vairākos desmitos latu, bet atlants patur tiesības pasludināt jebkuru darbu par plaģiātu, un pēc līguma noteikumiem, uz nenoteiktu laiku neizmaksāt autoratlīdzību.

      Lasītajos komentāros ievēroju, ka visbiežāk netiek izmaksāta autoratlīdzība lietotājiem, kas ir uzkrājuši vairāk nekā 10Ls, tāpēc es iesaku Atlants.lv profilā neuzkrāt lielas naudas summas, labāk izņemt vairākas reizes piečukus nekā palikt tukšā pieprasot lielākas summas. Kā jau minēju raksta sākumā, es sāku lietot Atlants.lv pakalpojumus tikai vakar, tāpēc man vēl nav sava viedokļa par "bibliotekāru" godīgumu, taču, ja es būtu izlasījis šos komentārus agrāk, tad diez vai publicētu tur savus darbus. Galu galā ir arī citas e-bibliotēkas latviešu valodā, piemēram, (WEB) http://refoo.lv , (WEB) http://pipars.lv un (WEB) http://gudrinieks.lvLabots: 15:16 22-09-11   Uzrakstīts: 14:14 22-09-11 » Raksts lasīts 11527 reizi(es)   Komentāri(7)   Lejuplādēt PDF(849)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12