Autors: Labi [249]     Raksta ID=172    
Raksta garums: 2743 simboli
QR kods

Vai esi kādreiz izmantojis datu pārraidi mobilajā telefonā?


Vai esi kādreiz izmantojis datu pārraidi mobilajā telefonā?Izmantojot lielo apmeklētību, lielajiem ziņu portāliem ir iespēja veidot dienas aptaujas, kuru rezultātus var uzskatīt par samērā objektīviem, jo uz jautājumiem atbild diezgan daudz cilvēku, kas pārstāv dažādas profesijas un vecuma grupas. Šīs dienas portāla TVNET dienas jautājums skan tā: "Vai esi kādreiz izmantojis datu pārraidi mobilajā telefonā?" Līdz šim nebiju pamanījis, bet pirmstam šajā portālā bija arī citas interesantas un ar tehnoloģijām saistītas aptaujas, piemēram, "Kāda operētājsistēma ir tavam tālrunim?" , "Cik ilgi jau lieto savu mobilo telefonu?" u.c. ja kādam ir interese var apskatīties. Tātad šīs dienas aptaujas rezultāti ir redzami attēlā, iespējams, mobilajā versijā tie ir nesalasāmi, tāpēc te būs teksta versija:

* Nē, telefonu lietoju tikai zvanīšanai un īsziņu sūtīšanai/saņemšanai - 48%
* Jā, man ir e-pasts/apskatu interneta lapas/augšupielādēju un lejupielādēju dažādu informāciju u.tml. - 41%
* Man nav mobilā telefona 11%

Aptaujā piedalījās 158 cilvēki. Lai arī lielākā daļa aptaujāto(59%) nav lietojuši datu pārraidi mobilajā telefonā, tomēr ļoti daudzi(41%) to lieto, tāpēc var teikt, ka latvieši draudzējas ar WAPu. Protams, datu pārraide telefonā nav tikai WAPs, bet arī MMS un videozvans, taču ja kāds lieto kaut vienu no šiem pakalpojumiem, tad drošivien viņš ir pazīstams arī ar WAPu. 41% no 2 miljoniem iedzīvotāju ir aptuveni 800 tūkstoši, "dzīvojot pa WAPu" neesmu manījis, ka reāli varētu būt tik daudz cilvēku, jo lielākajos WAP portālos dienā vidēji ienāk kādi 30-70 cilvēki (neskaitot wap.draugiem.lv un wap.one.lv). Nebūtu slikti, ja vienā privātajā latviešu mājaslapā, kas ir paredzēta komunicēšanai, informācijas un failu apmaiņai, vienlaicīgi varētu saturēt kādus 1000 cilvēkus, tad pat neliels reklāmas banneris vai reklāmas links dotu pietiekami lielus ienākumus, kas stimulētu attīstīt latviešu WAP "infrastruktūru" arī citiem. Tā jau ir, ka cilvēkiem negribas neko darīt, kamēr no tā nav nekāda labuma, tāpēc gandrīz visu, kas pašreiz ir izveidots "apmaksā" WAP-cilvēku entuziasms. Atgriežoties pie aptaujas, gribu atgādināt par paredamo sociālā tīkla One.lv un līdz ar to arī wap.one.lv "pāriešanu" uz Odnoklassniki.ru, kas nozīmē portāla izzušanu. Tas nozīmē, ka latviešu WAP lietotāju skaits samazināsies, jo vairāk nebūs wap.one.lv? Domāju, ka nē, bet daļa no one.lv WAP lietotājiem, tomēr varētu arī atteikties no WAPa.Labots: 20:10 20-10-10   Uzrakstīts: 20:06 20-10-10 » Raksts lasīts 8153 reizi(es)   Komentāri(4)   Lejuplādēt PDF(784)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12