Autors: Labi [249]     Raksta ID=367    
Raksta garums: 4024 simboli
QR kods

Vai var izvairīties no AdBlock reklāmu bloķēšanas mājaslapā?


      Šonedēļ nolēmu WAP-blogā ievietot Google Adsense reklāmas, lai pārbaudītu vai gada laikā var savāk vismaz 20EUR. Šķiet, ka tas būtu objektīvi, ņemot vērā, ka lapas apmeklētāju skaits nav pārāk liels. Ja vēl ņemt vērā to, ka progresīvākie lietotāji izmanto reklāmu bloķēšanas spraudņus kā AdBlock un uBlock, tad iespēja kaut ko nopelnīt sarūk līdz minimumam. Arī pats izmantoju AdBlock savā pārlūkā, nevis tāpēc, lai ieriebtu interneta satura veidotājiem, bet tāpēc, ka vairākās mājaslapās reklāmas "metas virsū" vietnes saturam un tas jau ir par traku. Uzskatu, ka šādos gadījumos lietotājam ir tiesības atteikties no reklāmas baneriem. Ja reklāma ir ievietota korekti, tad to var uzskatīt par neatņemamu mājaslapas sastāvdaļu ar kuru varēs pelnīt tikpat daudz vai vairāk kā ar uzbāzīgajām reklāmām.
      Kopumā WAP-blogā ir 3 (viena WEB un divas mobilajā versijā) Adsense reklāmas, tās atrodas redzamās, bet ne pārāk uzbāzīgās vietās (zem raksta un lapas pašā apakšā). Tā kā pirmajās dienās šis "bizness" nedeva nekādus rezultātus, sāku meklēt veidus kā samazināt AdBlock ietekmi uz AdSense reklāmām. Izrādās, ka pastāv vairākas iespējas, kā samazināt bloķētāju ietekmi uz ienākumiem:
1) Vienkāršākais veids ir ievietot mājaslapā kodu, kas nosaka vai lietotājs ir ieslēdzis reklāmas bloķēšanu ( piemēram, http://w3guy.com/detecting-adblock/ ), un izvadīt tekstu ar lūgumu atslēgt bloķētāju vai ievietot vietni izņēmumu sarakstā.
2) Ja reklāma atbilst AdBlock pieņemtajiem standartiem ( http://adblockplus.org/acceptable-ads ), tad var ziņot bloķētāja veidotājiem, lai ievieto šo reklāmu "baltajā sarakstā" jeb whitelist, saraksts ir pieejams publiski šeit - http://easylist-downloads.adblockplus.org/exceptionrules.txt . Kā redzams tur ir arī vairāki Adsense reklāmdevēji, tātad viss ir iespējams, galvenais izmantot atbilstošus reklāmas banerus.
3) Vēl viens alternatīvs veids ir izmantot http://PageFair.com pakalpojumus. Būtībā tas ir viens no daudzajiem reklāmēšanas servisiem, bet atšķirība ir tāda, ka PageFair, rāda reklāmas tikai tādā gadījumā, ja ieslēgts reklāmu bloķētājs un AdSense reklāmas ir nobloķētas t.i. lietotājam neizdosies izvairīties no reklāmām. PageFair reklāmas netiek bloķētas, jo tas maksā nodevu, tāpēc tas ir iekļauts iepriekš minētajā "baltajā sarakstā".
4) Galējais veids ir mēģināt cīnīties ar AdBlock vai vismaz censties "apiet" tā filtrus. Lai arī internetā ir maz informācijas par šāda veida aktivitātēm, tomēr "apiet" reklāmu bloķēšanu lokāli (Latvijas līmenī) ir reāli. Galvenais saprast kā darbojas bloķēšana un ko var likt pretī. Tas neattiecas uz Adsense, jo konkrēti šo reklāmu servisu un pārējos "grandus" bloķēšanas meistari ir izpētījuši sīki un smalki, bet vietējie reklāmdevēji, ievērojot dažus noteikumus, var tikt sveikā cauri. Līdzīgi kā tas notiek http://notepad.lv , kur tiek izmantotas vietējie reklāmdevēju tīkli (piemēram, http://knc.lv ), kas "nebaidās" no AdBlock.
      Īstenībā papētot sīkāk, šķiet, ka AdBlock mērķis nav iznīcināt tīmekļa reklāmu biznesu, bet gan to pārveidot, radot jaunu reklāmas standartu, kas ņemtu vērā lietotāju konfidencialitāti. Mūsdienās reklāmdevēji cenšas "izsekot" lietotāju aktivitātēm mājaslapā, lai tādā veidā gūtu lielāku peļņu, bet ir cilvēki, kam tas liekas nepareizi. Tāpēc amerikāņu pētnieki pat ir izstrādājuši pamācību ( http://donottrack.us/cookbook/ ), kā izveidot pieņemamas reklāmas, kas "neizseko" lietotājus.Labots: 22:39 18-07-15   Uzrakstīts: 22:39 18-07-15 » Raksts lasīts 15263 reizi(es)   Komentāri(2)   Lejuplādēt PDF(967)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12