Autors: Labi [249]     Raksta ID=363    
Raksta garums: 4718 simboli
QR kods

WAP- blogi un diskusijam.lv komentāri


      Internetā komentāri ir nepieciešami, lai saprastu ko domā mājaslapas apmeklētāji par konkrētu tēmu vai par vietni kopumā. Kā arī pēc komentāriem var saprast vai pasniegtā tēma interesē vēl kādu, neskaitot raksta autoru. Ja protālā ir atļauta anonīma komentēšana, tad tā ir iespēja izpausties arī nepamatotu negatīvo komentāru autoriem. Parasti neviens neraksta nepamatotus pozitīvus komentārus, ja tā notiek, tad pārsvarā to var uzskatīt par reklāmu vai spamu.
      Līdz šim WAP blogos bija iespēja komentēt gan anonīmi (tad ir redzams komentētāja pārlūka info. un IP adrese), gan kā reģistrētam lietotājam (tad ir redzams lietotājvārds). Pirmajā gadījumā lietotājs nav nemaz tik anonīms, jo to uzreiz var atpazīt pēc IP un attiecīgi rīkoties, otrajā anonimitāte ir lielāka, jo ir redzams tikai lietotāja vārds, kas neko īpaši neizsaka par komentāra autoru. Tā nav pareizi, kā arī tas [iespējams] ir viens no iemesliem, kāpēc WAP blog'us var pieskaitīt pie vismazāk komentētajiem blogiem. Tāpēc šonedēļ nolēmu izmantot pašmāju interneta komentāru platformu diskusijam.lv , kas dod iespēju komentētājiem autorizēties kādā no 4 sociālajiem tīkliem (draugiem, facebook, twitter un google+), līdz ar to anonīma komentēšana WAP blogos vairs nebūs iespējama. Pietam, citās mājaslapās/blogos novēroju, ka lietotāji nekautrējas autorizēties šāda veida komentāru platformās (visbiežāk disqus.com), tāpēc jācer, ka arī WAP blogos komentāri sāks uzņemt apgriezienus.
      Runāt par diskusijam.lv bija aktuāli pirms ~4 gadiem, kad tā tika izveidota, tad tapa arī vairāki raksti, piemēram, šis http://www.onkulis.com/2011/10/24/salidzinam-diskusijam-lv-disqus-com-un-livefyre-com-komentaru-sistemas/ diskusijam.lv, disqus.com un livefyre.com salīdzinājums. Pēc tam diskusijām tika izveidots arī wordpress spraudnis, kopš tā brīža šķiet, ka nekādi papildinājumi/uzlabojumi nav bijuši, bet manā gadījumā tas īsti nav svarīgi, jo diskusijam.lv vienkāršība ir piemērota WAP blogiem. Tātad šobrīd WEB versijā tiek izmantoti diskusiju komentāri, bet WAP versijā paliek jau esošie komentāri. Izmantojot diskusijam.lv API uztaisīju komentāru sinhronizāciju ar WAP blogu komentāru datubāzi, tāpēc gan WAP, gan WEB versijās parādās vienādi komentāri, kā tam arī būtu jābūt. Kā arī visi jau esošie komentāri tika ieimportēti diskusijam.lv datubāzē.
      Veidojot komentāru sinhronizāciju abos virzienos (diskusijam.lv => wapblogs.eu un wapblogs.eu => diskusijam.lv) ievēroju dažas API nepilnības, kaut gan parasti neviens šīs nepilnības neievērotu, jo vairumā gadījumu nav nepieciešams vienlaicīgi uzturēt komentārus 2 datubāzēs. Iespējams es kļūdos, bet nepilnības ir sekojošas:
1) īsti neredzu veidu, kā ērti izmantot komentāru dzēšanu (no API action=delete), jo komentāri tiek dzēsti pēc diskusijam.lv piešķirtās lauka comment_id vērtības, bet nav veida kā ērti uzzināt šī lauka vērtību. Vienīgais veids ir atlasīt visus raksta komentārus ar (action=list), tālāk "jāiet cauri" visiem komentāriem un jāmeklē nepieciešamais, lai iegūtu comment_id vērtību un tikai tad to var izdzēst.
2) nav ērta veida, kā pēc diskusijam.lv ieviešanas, (ar API) sinhronizēt komentārus ar savu komentāru tabulu. Piemēram, pievienojot jaunu komentāru WAP blogu datubāzē, komentāru var vienlaicīgi importēt diskusijam.lv, bet imports neatgriež atsauci (comment_id), kuru varētu uzreiz pievienot pretī attiecīgajam komentāram WAP blogu datubāzē. Ja uzraksta jaunu komentāru diskusijam.lv un to ir nepieciešams saglabāt WAP blogu datubāzē (lai izmantotu WAP versijai), tad arī jāmeklē dažādi apvadceļi, jo arī nav veida kā uzreiz iegūt pievienotā komentāra comment_id, tāpēc ar action=list "jāiet cauri" pēdējiem pievienotajiem komentāriem un jāsalīdzina vai tie ir vai nav WAP blogu datubāzē.
3) sīkums, bet API aprakstā nekur nav minēts, ka API atbildi var saņemt ne tikai XML formātā, bet arī JSON, kas [vismaz man] atvieglo rezultāta apstrādi. Lai saņemtu API atbildi JSON formātā URL jāpievieno parametrs &format=json, šo viltību es ieraudzīju diskusiju WordPress spraudņa kodā http://wordpress.org/plugins/diskusijamlv-wordpress-plugin/ .
      Katrā ziņā var iztikt arī ar to, ko API piedāvā šobrīd. Ja kādam ir komentāri par šo tēmu, tad ziņojiet/diskutējiet.   Uzrakstīts: 20:13 24-05-15 » Raksts lasīts 13173 reizi(es)   Komentāri(0)   Lejuplādēt PDF(853)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12