Autors: Labi [249]     Raksta ID=66    
Raksta garums: 3419 simboli
QR kods

WAP meistarošana krievu gaumē.


Sadomāju nedaudz parunāt par tādu lietu kā WAP meistarošanu t.i. par WAP lapu izveidi un visu, kas ar to saistīts. Šoreiz pastāstīšu par krievu meistarošanas jaunievedumiem, tāpēc ja kāds neatbalsta kaimiņzemes ražojumus, tālāk var nelasīt. Jāatzīst, ka krievu WAP meistari ir daudz izdarījuši, lai jebkurš "zaļais" jaunietis varētu pats sev uzbūvēt pilnvērtīgu WAP lapu, neko nezinot no programmēšanas. Latvieši šajā jomā tālu neatpaliek, jo latvieši atpaliek ļoti ļoti tālu.:D Kā jau rakstīju citos blogos, tas ir tāpēc ka gudrie latviešu programmētāji nenovērtē WAPu, tāpēc to atstāj "bērnu" pārziņā.

Nu tā, pirmais jaunums ir atrodams http://autoinstall.tk - tas ir jauns un vēl popularitāti neieguvis projekts, kas ļauj vienkārši uzstādīt kādu no pazīstamajiem WAP "dzinējiem" pa tiešo no projekta mājaslapas. Kā tas darbojas? - ienāc mājaslapā (tev jābūt savam hostingam - http://wapedia.mobi/en/Web_hosting_service), izvēlies kādu no piedāvātajiem WAP "dzinējiem" (RotorCMS, WAP-motor, DCMS, JohnCMS, phpBB-WAP u.c.), tālāk tev jānorāda savi FTP (vairāk par FTP lasi http://wapedia.mobi/lv/FTP) dati (serveris, logins, parole) un mape kurā jāizpako izvēlētais WAP CMS. Godīgi sakot neesmu mēģinājis, tāpēc nezinu, kas seko tālāk, bet domājams, ka pēc izpakošanas tu tiksi "pārmests" uz savu mājaslapu, kur tiks piedāvāts turpināt CMS instalēšanu. Līdz ar to tava mājaslapa būs tā teikt "izveidota", tālāk atliek to pilnveidot un pārveidot pēc saviem ieskatiem. Nu jā, tā būs krievu valodā, bet to var labot.:D

Nākamā lieta par ko gribēju pastāstīt ir WAP konstruktoru "dzinēji" jeb CMS. Uz šo brīdi tādu CMS jau ir ļoti daudz, piemēram, http://nxcms.wen.ru/load/nxcms Tomēr visiem ir kaut kas kopīgs - visi šie CMS ir domāti priekš http://wen.ru WAP konstruktora. Nekā īpaša tur nav tikai gatavas HTML lapas ar JavaScript'iem kurās jau ir salikti linki uz visiem wen.ru servisiem. Vārdu sakot tās ir konkrēta WAP konstruktora sagataves, kuras var rediģēt pēc saviem ieskatiem. Protams šie visi WAP "dzinēji" ir krievu valodā.

Un pēdējais jauninājums, pēc manām domām ir pats oriģinālākais no šiem, http://wapmyadmin.com - tas ir datubāžu serviss priekš WAP konstruktoriem, kas atbalsta JavaScript, cik es zinu vienīgais konstruktors, kas atbalsta JavaScript ir jau pieminētais http://wen.ru . Ar šī servisa palīdzību uz wen.ru konstruktora var izveidot pilnvērtīgu lietotāju reģistrāciju un daudzko citu - tā saka šī servisa veidotāji. Līdz šim tika uzskatīts, ka uz WAP konstruktoriem reģistrāciju izveidot nav iespējams. Arī šo servisu neesmu izmēģinājis, taču ziņkārības pēc nedaudz papētīju. Izskatās, ka "paveikt brīnumu no telefona" jeb izveidot reģistrāciju nebūs viegli, jo pašam jāplāno datubāzes struktūra, lai izveidotu kaut ko unikālu, taču projekta mājaslapā ir konkrēts piemērs kā to izdarīt, tāpēc visu sīki izpētot var arī tikt skaidrībā kas un kā notiek. Lai nu kā šāda veida servisu redzu pirmo reizi un ceru, ka tas ar laiku pilnveidosies, jo jau tagad tam ir pietiekami liels pieprasījums. Labots: 20:26 23-08-10   Uzrakstīts: 20:25 23-08-10 » Raksts lasīts 7123 reizi(es)   Komentāri(1)   Lejuplādēt PDF(877)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12