Autors: Labi [249]     Raksta ID=300    
Raksta garums: 3749 simboli
QR kods

wapoga.lv - "dzīva" un jaunā izskatā


wapoga.lv - "dzīva" un jaunā izskatā      Pēdējā laikā latviešu WAP čatus sāk piemeklēt neveiksmes. Neilgi pēc Oto WAP čata slēgšanas, kaut kas līdzīgs notika ar vēlvienu pietiekami populāru čatu - http://wapoga.lv Vēl pirms pāris dienām viņu mājaslapā bija uzraksts, kas vēstīja par čata slēgšanu līdz decembrim, kad tas atgriezīsies citā izskatā, bet šādām WAP lapām 2 mēnešu atvaļinājums praktiski nozīmē lietotāju neatgriezenisku pazaudēšanu. Daudziem nebija skaidrības, kāpēc jāslēdz čats uz tik ilgu laiku, jo WAPoga līdz šim darbojās samērā veiksmīgi, tāpēc nav jēgas to slēgt ciet pavisam, pietam veikt mājaslapas uzlabojumus var netraucējot čata darbībai.
      Tomēr pēc pāris dienām WAPoga atsāka savu darbību jaunā veidolā, un administrators savā blogā pēdējo dienu mistiskos notikumus skaidro šādi:

Tātad 4 dienas atpakaļ, jeb 8. oktobrī nācās visu taisīt ciet. Jautājums jums radīsies - kapēc? Atbilde: vietā kurā mēs pirms šīs atradāmies varējām dzīvot zaļi, bet kādu dienu saņēmu ēpastu no servera puses administrācijas ar pieprasījumu pēc "skaistām" naudas summām, diemžēl es neparakstījos uz tādiem jokiem, un atbildēju nē, tad nu arī mums deva 3 dienas laiku lai izvāktos. Portālu slēdzu un domāju kad visam beigas. Bet kādu dienu saņēmu sms no vienas personas, kura bija atradusi manu pazudušo iesākto skriptu, tā nu piekļuvu tai vietai, lejupielādēju, un palaidu. Daudzi bija dusmīgi kad wapoga pārmainīta bez brīdinājuma, bet es tiešām atvainojos, mums citas iespējas nebija. Bija 2 varianti, vai nu pārstāt eksistenci vai arī turpināt būvēt uz php, tā nu pagaidām mēs ešam šeit. : Un turpināsim visu lēnā garā uz priekšu. Ļoti pateicos: NRX, Moa, kā arī Wap-durvis veidotājam "Labi", par projekta izveidošanu "Wap-durvis", bez šīm personām mēs šeit nebūtu.

Kā redzams "dzīve" uz bezmaksas WAP lapu konstruktora [šajā gadījumā http://wapka.mobi] nav nemaz tik viegla, kā tiek solīts konstruktora aprakstā. Manuprāt, WapOgai nebija nekāds kosmiska mēroga trafiks, tāpēc liekas dīvaini, ka tiklīdz uz bezmaksas konstruktora veidota mājaslapa kļūst kaut cik apmeklēta, tā uzreiz tai pieprasa "skaistas" naudas summas. Kaut gan nav iemesla prasīt lielu summiņu, jo vienīgais, par ko var pieprasīt samaksu ir hostinga pakalpojumi, bet tie mūsdienās nav nemaz tik dārgi it īpaši priekš salīdzinoši neliela trafika kāds ir "Ogai". Liels prieks, ka jaunā WapOga kā pamatu izmanto manis veidoto WAP-durvis skriptu. Nebiju domājis, ka no šī skripta var sanākt noslēgta tipa komunicēšanās vietne, taču izrādās, ka tas ir iespējams. Protams, šājā gadījumā vēl daudz kas būtu jāpārveido un jāpielabo, tas droši vien jau tiek darīts, taču jau tagad WapOga izksatās ciešami. Lielai daļai čata lietotāju vecais variants patika labāk, taču cik var noprast pie tā atgriezties neizdosies, tāpēc jāsamierinās ar to kas ir un ar to kas vēl būs. Es īsti nesaskatu, kas vecajā "Ogā" bija labāks nekā jaunajā, varbūt lietotāji nevar pierast pie jaunām iespējām un sakārtotības, jo personīgi man uz "Wapka's" veidotās WAP lapas saistās ar neloģisku linku izvietojumu. Kādi ir jūsu iespaidi par jauno WapOgu? Kādi ir lielākie trūkumi salīdzinājumā ar veco versiju?
      Lai nu kā tur būtu, iespējams, "Ogas" pāriešana uz WAP-durvju skriptu pamudinās mani izveidot kaut ko jaunu šai satura vadības sistēmai, jo nevar taču mūžīgi slinkot.:D   Uzrakstīts: 19:18 14-10-11 » Raksts lasīts 12505 reizi(es)   Komentāri(8)   Lejuplādēt PDF(948)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12