Garums: 1981 simboliAutors: Labi
Bloga ID=320

Programmējam lappušu numerāciju MS Wordā


Ieslēdz attēlus!

      Pēdējā laikā bieži sanāk rakstīt dažādus reverātus, kursa darbus utt., reizām gadās problēmas ar darbu formatēšanu. Parasti visu var atrisināt vienkārši, vislielākās problēmas sagādāja lappušu numerācija, jo standarta funkcijās nav iespējas uzlikt, lai numerācija sāktos, piemēram, no 4. lapas, kaut gan tas bieži ir nepieciešams, jo nopietnos darbos titullapa, anotācija, saturs un pielikumi nav jānumurē.
      Vienkāršākais problēmas risinājums ir saglabāt nenumurētās lapas atsevišķā failā, taču tas nav ērti un nav smuki, ka darbs sastāv no vairākiem failiem. Nedaudz sarežģītāks veids, kā tikt galā ar lappušu numerāciju ir ievietojot lappušu numerācijas nosacījumu lapas kājgalī jeb footer'ā. Kods ir redzams augšējā attēlā un arī šeit:
      {IF{ PAGE } > 2 "{ PAGE }" ""}
Šis kods izvadīs numerāciju tikai sākot ar 3. lappusi, feini vaine? Lai viss darbotos kā nākas, jāievēro sekojoši nosacījumi:
      1) Visas figūriekavas {} iegūst nevis rakstot tās manuāli, bet gan nospiežot kombināciju Ctrl+F9
      2) Pirms un pēc salīdzinājuma zīmes > jābūt atstarpei!
Ja viss izdarīts kā nākas, tad atliek tikai "iedarbināt" kodu, to var izdarīt iezīmējot visu koda tekstu -> nospiežot uz koda datorpeles labo taustiņu -> nospiežot kreiso datorpeles taustiņu uz "Toggle Field Codes". Šo kodu var arī kombinēt, piemēram, ja darbā ir 4 lapas un nepieciešams, lai 1. un 4. lapa netiktu numurētas, tad tiek izmantots šāds kods:
       {IF{ PAGE } > 1 "{IF{ PAGE } < 4 "{ PAGE }"}" ""}
Cerams, ka humanitāriem prātiem šī informācija ietaupīs daudz laika, jo cik man zināms, lappušu numerāciju nevar kontrolēt ar standarta MS Word funkcijām.


Uzrakstīts: 15:11 20-12-12
Raksts lasīts 12112 reizi(es)
Patīk [351+] / Nepatīk [858-]

Ielādēt PDF(809)Komentāri(0)

Raksta QR kods vai
Adrese:
« Labi blogi [249]
« WAP blogi
2010-2021, [0.3059]