Labi raksti
      Iepriekšējā rakstā stāstīju par manos rakstos izmantoto vārdu statistiku, bija arī minēti biežāk izmantotie vārdi, vidējais vārda garums, kopējais vārdu skaits utt. Tad man ienāca prātā pameklēt veidu, kā var vienkārši, bet interesantā un dinamiskā veidā parādīt, piemēram, biežāk lietoto vārdu statistiku. Rezultātā tapa WAP-blogu biežāk lietoto "Vārdu tops", kuru var apskatīties un padarboties ar filtriem jebkurš interesants (sadaļa atrodas kreisās puses izvēlnē). Šī sadaļa parasti ielādējas nedaudz lēnāk nekā pārējās, jo datu apstrāde aizņem kādu laiciņu.
      Topu var aplūkot divos veidos, kā tabulu vai kā grafiku + tabulu. Abos gadījumos var izvēlēties cik vārdus rādīt, ja visi vārdi neietilpst vienā tabulā/grafikā, tad tabula tiek sadalīta un zem tās var izvēlēties kuru tabulas/grafika lappusi apskatīt. Kā arī ir pieejams meklētājs, kuru var izmantot, lai atrastu...
11-01-15 21:38
      Tāpat kā uzņēmumi katru gadu veic inventarizāciju, tāpat arī WAP-blogos reizi pa reizei tiek publicēta nevienam (izņemot mani) neinteresējoša bloga statistika. Tā kā pēdējā laikā maz laika veltu interneta papildināšanai ar saviem rakstiem, tad arī pēdējā bloga "inventarizācija" bija ļoti sen 17.07.2011. Tāpat kā toreiz, arī šajā rakstā iekopēšu lietotājiem redzamo statistiku:

      Rakstu skaits: 296
      Lietotāju skaits: 206
      RSS lejupielādes: 4418
      Kopējais bloga "svars": 0.68 mb
      Lasījumu skaits: 475286
      PDF lejupielāžu skaits: 33853
      Hosti Kopā: 1416
      Komentāru skaits: 2479

      Pa aptuveni 3.5 gaidiem visi rādītāji ir palielinājušies, tas nav nekāds ne pārsteigums, ne brīnums. Vismazākais pieaugums ir rakstu skaitam, kas manuprāt ir normāli, jo pirms tam rakstīju rakstīšanas pēc, tagad rakstu...
04-01-15 18:01
      Praktiski visiem cilvēkiem, kas izmanto mobilo internetu ir viedās ierīces, kurās var lejupielādēs dažāda veida aplikācijas, arī ziņapmaiņas un sociālo tīklu aplikācijas. Lai arī cik dažādas nebūtu aplikāciju sniegtās iespējas, lielākai daļai cilvēku to nemaz nevajag, jo vairāk par ieprogrammētām atbildes reakcijām uz ekrāna bakstīšanu tik un tā iegūt neizdosies. Cik esmu novērojis, ja latvietim ir telefons ar internetu, tad viņš labprāt cīnās ar domu apmaiņām čatos un forumos, tur var izpausties daudz vairāk nekā sociālajos tīklos, kur visi tevi pazīst, tāpēc tu esi ierobežots.
      Pirms pāris gadiem, kad veidoju latviešu WAP čatu sarakstu, to bija vairāk nekā nepieciešams, bet diemžēl 2014. gada beigās "aizgāja" pēdējais no apmeklētākajiem čatiem loud.lv, kurš atbilda nerakstītām latviešu WAP čata prasībām. No šobrīd man zināmajiem, pieemajiem, adekvātajiem...
      Ne vienmēr viss ir tā kā izskatās, tā varētu teikt par Android kļūdu, kas ziņo, ka telefonā/planšetē nav pietiekami daudz atmiņas. Ja ierīcē tik tiešām nav brīvas atmiņas, tad šāds kļūdas paziņojums ir pats par sevi saprotams, bet manā gadījumā telefona iekšējā atmiņā ir ~ 200MB brīvas vietas un SD kartes atmiņā ~400MB brīvas vietas. Tāpēc nav saprotams, kāpēc no Google Play nevaru lejupielādēt/instalēt pat nelielu (1MB) aplikāciju.

Internetā piedāvātie problēmas risinājumi, neizmantojot papildus aplikācijas:

1. Pārvietot atsevišķas aplikācijas (instalācijas) no ierīces iekšējās atmiņas uz SD karti un kā primāro aplikācijas instalāciju vietu norādīt SD karti.
2. Ierīces iestatījumos notīrīt atsevišķu aplikāciju kešatmiņu (Iestatījumi->Lietotnes->Pārvaldīt lietotnes->[Aplikācijas nosaukums]->Notīrīt kešatmiņu), tas ir parādīts augšējā...
      Aptuveni nedēļu atpakaļ ievēroju, ka ik pa laikam, kad mēģinu rakstīt skype ziņojumu, programma nokļūst (Not responding) stāvoklī un paiet ~ 2min, kamēr var normāli izmantot skype. Protams, sākumā domāju, ka tā ir īslaicīga datora pārkaršanas kļūda, bet tā gadījās katru reizi, kad sāku jaunu saraksti, tāpēc kļuva skaidrs, ka kaut kas nav kārtībā. Taču es nezināju, kas tieši. Jau pierasts, ka liela daļa no tā, ko nopērk Microsoft tiek sabojāts, izskatās, ka tā tas ir arī šoreiz.
      Vakar kļuva vēl trakāk - pēc skype "atkāršanās" izleca piekļuves pārkāpuma kļūda failā ieframe.dll (skat. augšējo attēlu). Tas bija pavediens, kas noveda pie problēmas risinājuma. Izrādās, ka access violation kļūda parādās, kad lietotājs vai programma pretlikumīgā veidā mēģina piekļūt failam vai sistēmas komponentei. [green]Konkrēti šajā gadījumā ir tā, ka skype...
      Tāpat kā daudziem, arī man Android kameras skaņas signāls liekas traucējošs, jo ne jau visi, kas bildē bez skaņas ir spiegi, vienkārši bieži vien pievērst lieku uzmanību nav vēlams. Pats sliktākais, ka šo skaņu nav iespējams atslēgt, vismaz Android 4.1. iestatījumos nav tādas funkcijas un zvana skaļuma regulēšanas pogas arī nelīdz. No internetā atrodamās informācijas nav skaidrs vai tā ir Android nepilnība vainu tas ir izdarīts speciāli, lai telefoni tiešām netiktu izmantoti spiegošanai. Katrā ziņā tomēr eksistē divas iespējas, kā tikt vaļā no kaitinošās kameras skaņas.
      Pirmais un vienkāršākais veids ir izmantot kādu citu kameras aplikāciju, kurā ir iespējams regulēt skaņas signālu. Tāda aplikācija ir, piemēram, Camera ICS, tā ir uzlabota standara Android 4.0 attēlveidošanas aplikācijas versija. Kā plusu varu minēt to, ka šai aplikācijai nav nepieciešamas pilnās piekļuves (root) tiesības, tātad...
      Ātra tīmekļa lapu pārlūkošana ir vēlama, pašsaprotama un daudziem nepieciešama lieta, taču ne vienmēr un ne visur tas ir iespējams. Ja tu izmanto datoru, tad mājaslapas ielādes problēmas var sagādāt vājš vai nestabils Wi-fi signāls, bet ja tu izmanto mobilo telefonu vai planšeti, tad papildus jādomā par to, lai nesanāktu mežonīgi liels rēķins par mobilo internetu.
      Tieši datu apjoma ekonomija ir viena no lielākajām pārlūku Opera, Opera Mini un Opera Mobile atšķirībām un priekšrocībām. Visvairāk izmantoju tieši Opera Mini versiju, kas ļoti noderēja pirms-viedtelefonu ērā, kad telefonos vēl nebija wi-fi atbalsta un 1MB mobilo datu maksāja aptuveni 80 sant. Sākot lietot android viedtelefonu, kādu laiku nesapratu kāpēc papildus Opera Mini eksistē arī Opera Mobile, jo spriežot pēc abu aplikāciju salīdzinājuma (http://webtrends.about.com/od/mobileweb20/a/operamobilemini.htm)...
      Tāpat kā pārējās mājaslapās, kurās tiek veikta statistikas uzkrāšana un apmeklējumu analīze, arī WAP-blogiem tiek uzkrāta informācija par HTTP_REFERER jeb informācija par to no kuras vietnes lietotāji nokļūst uz šejieni. Jau labu laiku ievēroju, ka refereros parādās vietnes, kurās nav linka uz WAP-blgiem un pat nav nekāda sakara ar šeit apskatītajām tēmām. Visi refereri ved uz mājaslapu titulapām, tas likās ļoti aizdomīgi, tāpēc sāku prasīt Google'i, kas tas par brīnumu?
      Izrādās, ka tas ir tā saucamais REFERER spams jeb log failu spams, jeb REFERER bomardēšana. Referer spams notiek, kad spamotājs (bots) apmeklē mājaslapu ar domu pievienot viltotu REFERER'u, taviem log failiem, ja tādi tiek uzkrāti. Tas tiek darīts reklāmas nolūkos vai arī, lai izplatītu datorvīrusu, jo ja REFERER's tiek sagabāts, tas nozīmē, ka kāds to noteikti apskatīsies...
      Preču iegāde internetā no ārzemēm nav nekas jauns, to izmanto tie kas vēlas iegūt kaut ko, kas Latvijā nav pieejams vai arī vienkārši ietaupīt naudu, jo bieži vien ārzemēs [īpaši Āzijā] daudzas preces ir lētāks nekā pie mums. Liekas, ka azarts kaut ko nopirkt mums ir tikpat liels, kā ķīniešu azarts kaut ko pārdot, tāpēc tas ir abpusēji izdevīgi. Parasti no ārzemēm tiek pasūtīti dažādi sīkumi, pa lielam ne tāpēc, ka tie ir visizdevīgākie, bet tāpēc, ka gadījumā, ja pārdevējs neko neatsūta vai atsūta skaisti noformētu ķieģeli, nebūtu iemesla pārdzīvot vai čakarēties, lai atgūtu naudu. Šoreiz gribu pastāstīt ar ko jārēķinās, ja no Ebay.com tiek pasūtīts telefons, manā gadījumā tika pasūtīts lēts budžeta klases viedtelefons Lenovo A760.
1. Izvēle/Cena
      Mūsdienu tendence ir tāda, ka tehnoloģiju "dzelži" maksā tikpat vai krietni mazāk nekā programmatūra,...
      Klāt kārtējā pavasara sesija un daudziem studentiem, tai skaitā arī man, pēdējais laiks, lai pabeigtu savu noslēguma darbu. Iepriekš jau rakstīju par lappušu numerācijas programmēšanu MS Word 2007, šoreiz pastāstīšu, kā vēl vairāk atvieglot noslēgumu darbu rakstīšanu, izmantojot automātiskās atsauces.
      Kāds tad labums automātiskajām atsaucēm? Rakstot darbu ar vairākām lappusēm, ik pa laikam nepieciešams to papildināt, labot, pievienot jaunas atsaucas pa vidu vai gluži otrādi izdzēst kādu no atsaucēm. Šajā procesā galvenais pareizi salikt atsauču numurus, taču, lai par to nebūtu tik daudz jādomā, es iesaku izmantot automātiskās atsauces, kas ne tikai autmātiski izveidos literatūras sarakstu nepieciešamajā vietā, bet arī nomainīs atsauču numurus, ja kaut kas tiks labots.
      Kā izmantot automātiskās atsauces? Lai sāktu lietot atsauces, sākumā tās jāpievieno MS Word literatūras sarakstā,...