Labi raksti
      Kaut gan pēdējā laikā sanāk maz laika veltīt mobilajam internetam un ar to saistītām lietām, tomēr pirms jaunā gada vēlējos izveidot mazu latviešu mobilās vides apskatu, lai tas būtu kā kontroles punkts mobilā interneta attīstībā.
      Sākšu ar ziņu portāliem, kuriem kopš 25-07-11 mobilās mājaslapu versijas ir palikušas līmenī vainu tikušas uzlabotas. Izskatās, ka uzzināt jaunumus latviešu valodā mobilajās ierīcēs nav problēmu, jo praktiski visiem portāliem ir pietiekami ērtas mobilās mājaslapas, kuras [jau labu laiku] var atvērt arī tvīterī. Kā arī eksistē pāris android aplikācijas, kurās var lasīt populārākos ziņu portālus, piemēram, Vēstnesis, Ziņoklis:
      http://m.apollo.lv , http://m.delfi.lv , http://m.tvnet.lv , http://m.diena.lv , http://m.nra.lv , http://mob.ir.lv , http://m.db.lv , http://sportacentrs.com
      [b]Informācijas...
      Kādreiz jau stāstīju, kāpēc nevēlos root-ot savu telefonu, kopš tā laika jau ir pagājuši gandrīz divi gadi, tāpēc ekrperimenta pēc tomēr nolēmu root-ot savu HTC Wildfire, lai apskatītos kādas priekšorcības tas man dos.
      Pirms root-ošanas sākumā jāpanāk, lai telefonam būtu izslēgta operētājsistēmas startera (Bootloader) aizsardzība. Sākotnēji tā ir ieslēgtā stāvoklī S-ON, izslēgtā stāvoklī tai jābūt S-OFF. Internetā var atrast pāris variantus kā to izdarīt, viens no tiem dots zemāk.

S-OFF režīma ieslēgšana:
1. Lejupielādēju http://alpharev.nl/x/beta/ Windows versiju
2. Kad tiek jautāts telefona sērijas numurs, tas jāievada un jānoģenerē (Beta Key), kas būs jāievada, palaižot programmu. Lai uzzinātu telefona sērijas numuru jāienāk telefona Iestatījumos>Par tālruni jeb [green]Settings->About...
      Vai kāds jau tevi paspējis izjokot? Ja ne, tad, iespējams, tas izdosies Gūglei, kas šodien cenšas piespiest pēc iespējas vairāk pasaules iedzīvotāju beidzot paostīt savu datoru vai telefonu ekrānus. Lai to panāktu, tika "izveidots" jauns Google's produkts - Google Deguns, kuru var aplūkot šeit - (WEB) http://www.google.lv/intl/lv/landing/nose/
      Iepriekš varējām meklēt tekstu, attēlus, grāmatas, video, citus failus, bet vienu dienu gadā [1. aprīlī], Gūgle piedāvā pasmaržot savus meklēšanas rezultātus, vai tas nav jauki? Vai tu kādreiz esi smaržojis atkritumu konteineri vai slapju suni? Vēl nē? Tad sameklē to Gūgles Degunā un smaržo cik tev tīk, to iespējams izdarīt gan no datora, gan no Android viedtālruņa. Protams, tas izklausās neticami, bet lai pārliecinātu pēc iespējas vairāk cilvēku, ir izveidots pat video rullītis, kas iepazīstina ar jauno produktu:      Viss...
30-03-13 14:09
      Sociālajos tīklos ir reģistrējušies vairums cilvēku. Neskaitot online spēļu spēlēšanu un galeriju aplūkošanu, visiem gribas sarakstīties ar draugiem un gribas iepazīties ar jauniem cilvēkiem. Pirmais, kam pievērš uzmanību svešinieki, protams, ir profila bilde, tāpēc visi cenšas, lai tā būtu maksimāli iespaidīga. Bieži vien gadās, ka sarakste beidzas tā īsti nesākusies, jo tava bilde nav "pietiekami laba" priekš sarunas veidošanas. Tāpēc aizvien biežāk, īpaši jaunieši, profilā liek internetā atrastas bildes, jo tādā veidā cer piesaistīt lielāku uzmanību. Vēl viens iemesls veidot feiku jeb neīstu identitāti ir citu cilvēku troļļošana, kas mūsdienās ir sava veida izklaide (jebkura vecuma cilvēkiem). Ja tas izdodas, tad pēc kāda laika, kad nākas atklāt savu īsto seju [ja šāds brīdis pienāk], var rasties pārpratumi un pat nesaskaņas.
      Taču tā pati Gūgle, kas feikiem palīdz samaklēt...
      Jau pusotru gadu WAP blogiem "uzmācas" boti, kas piepludina komentārus ar nederīgu informāciju. Ņemot vērā ierobežojumu rakstīt komentārus ne biežāk kā reizi 25 sekundēs, dienā tiek ģenerēti ap 200 komentāri. Tādā veidā, atstājot šo vietni bez pieskatīšanas, mēneša laikā tiek radīta tāda "miskaste", ka nekas cits neatliek kā dzēst nederīgos komentārus. Pietam, ja tas jādara katru dienu, tad drīz vien var nojūgties. Vairākas reizes gadījās tā, ka komentāri pārsniedza datubāzes datu apjoma kvotu, līdz ar to blogs "apstājās", jo nevarēja pievienot ne komentārus, ne jaunus rakstus.
      Standarta aizsardzības metodes, IP un User-Agent (UA) bloķēšana, šajā gadījumā ir bezspēcīgas, jo spam-botam ikreiz mainās IP un dažreiz arī UA. Tāpēc nekas cits neatlika, kā ieviest komentāru pārbaudi ar drošības kodu jeb angļu valodā captcha ([blue][i]"Completely Automated Public Turing test...
20-03-13 00:28
      Šoreiz nolēmu izpētīt, kas ir WEB programmētāju vidū bieži apspriestais un pat darba sludinājumos sastopamais FFmpeg. Zināju, ka tas ir kaut kādā veidā saistīts ar video apstrādi, krievu WAP lapās ar to tiek iegūti video klipu ekrānšāviņi un audio failu demo fragmenti. Projekta mājaslapā http://ffmpeg.org ir ļoti daudz noderīgas informācijas, taču tur praktiski viss ir paredzēts lietošanai uz Linux operētējsistēmas, tāpēc nolēmu izveidot īsu sacerējumu par to, kā lietot šo brīnišķīgo rīku uz Windows.

Kas ir FFmpeg?
      Definīcija no mājaslapas - FFmpeg ir pilnīgs, no [operētājsistēmas] platformas neatkarīgs risinājums, lai ierakstītu pārkonvertētu un straumētu video un audio failus. Tas nozīmē, ka FFmpeg var izmantot gan uz Linux, gan uz Windows, gan uz MAC OS X. Tajā ietilpst libavcodec, kas satur plašāk izmantoto video/audio kodeku bibliotēkas. Visplašākās iespējas paveras,...
      Pēdējā laikā bieži sanāk rakstīt dažādus reverātus, kursa darbus utt., reizām gadās problēmas ar darbu formatēšanu. Parasti visu var atrisināt vienkārši, vislielākās problēmas sagādāja lappušu numerācija, jo standarta funkcijās nav iespējas uzlikt, lai numerācija sāktos, piemēram, no 4. lapas, kaut gan tas bieži ir nepieciešams, jo nopietnos darbos titullapa, anotācija, saturs un pielikumi nav jānumurē.
      Vienkāršākais problēmas risinājums ir saglabāt nenumurētās lapas atsevišķā failā, taču tas nav ērti un nav smuki, ka darbs sastāv no vairākiem failiem. Nedaudz sarežģītāks veids, kā tikt galā ar lappušu numerāciju ir ievietojot lappušu numerācijas nosacījumu lapas kājgalī jeb footer'ā. Kods ir redzams augšējā attēlā un arī šeit:
      {IF{ PAGE } > 2 "{ PAGE }" ""}
Šis kods izvadīs numerāciju tikai sākot ar 3. lappusi, feini vaine? Lai...
Kas ir Odnoklassniki?
      Odnoklassniki ir viens no Runeta lielākajiem un dinamiski attīstošākajiem sociāliem tīkliem, kurš pieder Mail.Ru Group holdingam – lielākājai interneta kompānijai krieviski runājošo tīkla segmentā, Runeta līderim pēc unikālo lietotāju ikmēneša apmeklējuma skaita. Rīgas, Maskavas un Sanktpēterburgas birojos strādā ap 200 darbinieku. Odnoklassniki.ru ir vairāk nekā 100 000 000 reģistrētie lietotāji.

Vēl var paspēt pieteikties...
      Ņemot vērā studentu vēlmes Odnoklassniki pagarina pieteikšanos Vislatvijas IT čempionātam par nedēļu. Tagad jaunajiem informācijas tehnoloģiju talantiem būs iespēja savus darbus iesūtīt līdz 18.maijam. Rosinot topošajos speciālistos veselīgu konkurenci, balvu fonds tiek trīškārtots. Konkurss tiek rīkots sadarbībā ar augstskolām – Latvijas Universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti, Transporta un Sakaru institūtu un Daugavpils Universitāti.

[b]Kam...
      Vakar no agri no rīta man vajadzēja nopirkt braucienus, bet diemžēl ap 8:00 [gandrīz] neviens kiosks nestrādā, izņemot Origo, bet dzelzceļa stacija no manis atrodas tikpat tālu kā Parīze:D , tāpēc sāku meklēt iespēju papildināt e-talonu internetā. Zilo braucienu viedkarti lietoju jau trešo gadu, taču līdz šim nezināju, ka internetā ir iespējams apskatīties tās saturu un nopirkt papildus braucienus.
      Interesanti, ka šī iespēja tiek nodrošināta jau no pašiem e-talonu izmantošanas pirmsākumiem [2009. gada], taču līdz šai dienai Rīgas Satiksmes mājaslapā (WEB - http://rigassatiksme.lv) par to nav nekādas informācijas. Pateicoties Gūglei, atradu 2009. gada rakstu par to kā uztaisīt personizēto e-talonu un kā to papildināt internetā (WEB) - http://sapnis123.wordpress.com/2009/09/24/ka-papildinat-e-talonu-interneta-pirma-dala/ Tātad jārīkojas šādi:

1. Ejam uz (WEB) http://etalons.rigassatiksme.lv/ , spiežam...
      Pēdējo pāris nedēļu laikā WAPā daudzkas izmainījās, tāpēc nolēmu šo informāciju piefisēt blogā, lai paliek vēsturei un lai cilvēki varētu sameklēt informāciju par izmaiņām Gūglē.
      Pirmkārt, kopš vakardienas WAP blogiem ir jauns [manuprāt smukāks] dizains, domāju, ka atšķirību var labi pamanīt. Šoreiz pie dizaina tika piedomāts, tā lai viss sanāk kvalitatīvi un HTML kods būtu valīds (bez sintakses kļūdam). Vienīgās problēmas pašlaik ir ar YouTube video kodu, kurā ir pāris kļūdas, taču viss pārējais ir kārtībā. Komentāros gaidu jūsu atsauksmes par "WAP pierakstu klades" dizaina iespaidiem.
      Otrā izmaiņa - tehnisku iemeslu dēļ WAP-durvis nācās pārcelt no līdzšinējās mājvietas http://wap.durvis.cn uz http://wapblogs.eu/durvis Lieta tāda, ka nokavēju ar domēna apmaksu, tāpēc tuvākajā laikā nevarēs to atgūt, jo domēns atrodas mistiskā stāvoklī - to nevar ne pagarināt,...