Raksti sakārtoti pēc lasījumu skaita, sākot ar lasītāko
      Vakar no agri no rīta man vajadzēja nopirkt braucienus, bet diemžēl ap 8:00 [gandrīz] neviens kiosks nestrādā, izņemot Origo, bet dzelzceļa stacija no manis atrodas tikpat tālu kā Parīze:D , tāpēc sāku meklēt iespēju papildināt e-talonu internetā. Zilo braucienu viedkarti lietoju jau trešo gadu, taču līdz šim nezināju, ka internetā ir iespējams apskatīties tās saturu un nopirkt papildus braucienus.
      Interesanti, ka šī iespēja tiek nodrošināta jau no pašiem e-talonu izmantošanas pirmsākumiem [2009. gada], taču līdz šai dienai Rīgas Satiksmes mājaslapā (WEB - http://rigassatiksme.lv) par to nav nekādas informācijas. Pateicoties Gūglei, atradu 2009. gada rakstu par to kā uztaisīt personizēto e-talonu un kā to papildināt internetā (WEB) - http://sapnis123.wordpress.com/2009/09/24/ka-papildinat-e-talonu-interneta-pirma-dala/ Tātad jārīkojas šādi:

1. Ejam uz (WEB) http://etalons.rigassatiksme.lv/ , spiežam...
      Iepriekš lietoju Bite 2 tarifu un man nebija nekādu problēmu ar mobilo internetu. Tāpēc biju ļoti izbrīnīts, ka pārejot uz Tele2 tarifu Nr. 3 secināju, ka aplikācijas, kuras izmanto internetu (draugiem.lv, ask.fm, E-pasta klients u.c.), nedarbojas, kaut gan Opera Mini pārlūkā mājaslapas veras vaļā.
      Kāda tad ir atšķirība starp aplikāciju un opera mini internetu? Izpētīju, ka aplikācijas datu apmaiņai izmanto HTTP protokolu, bet minētajā pārlūkā iestatījumos (OperaMini->Iestatījumi->Papildu->Protokols) bija izvēlēts kombinētais HTTP/Socket protokols. Šis atklājums deva pamatu domāt, ka kaut kas nav kārtībā ar interneta globālajiem (telefona) iestatījumiem. Apskatot noklusējuma iestatījumus (Iestatījumi->Bezvadu pakalpojumi un tīkli->Mobilo sakaru tīkli->Piekļuves punktu nosaukumi->[Jāizvēlas Tele2 piekļuves punkts]->Tele2 Internet LV),...
14-08-10 15:06
Dažreiz liekas, ka latviešu WAPā ir ļoti maz izklaides iespēju, it īpaši WAPa jaunpienācēji nezina kur var pačatot. Lai pierādītu, ka tā tas nav sarakstīju latviešu čatus, kurus es zinu. (secībai nav nozīmes)

http://chat.wapblogs.eu [Jauns]
http://chats.durvis.cn/?xhtml
http://wap.sncwap.net/vipch
http://wapchat.inbox.lv
http://wapnet.lv
http://wapchat.1188.lv
http://wapaa.lv/wap
http://wapzs.net/c
http://nekuriene.lv
http://wap.savejiem.lv
http://wapam.lv/c
http://wapoga.lv
http://wapam.lv/cgi-bin/c/c.pl
http://thor.tekmob.com/mec/wap?stk=chattele2lat
http://draugi.id.lv
http://izklaide.net
http://lecats.lv
http://4at.id.lv
http://savejiem.lv/
http://loud.lv
http://wapciems.lv/index.xhtml
http://webwap.lv

Ja kāds zina vēl kādu "labu" WAP čatiņu, tad rakstiet komentāros.
22-09-10 23:29
Šodien kāda meitene (pati zina, kura) man prasīja vai es māku atbloķēt telefonu? Es protams, teicu, ka māku un mēģināju palīdzēt, bet nekas neizdevās, jo šim modelim parastā "kodu atbloķēšna" neder, tāpēc gribu pastāstīt nedaudz sīkāk par šo lietu. Visi grib atbloķēt savu telefonu, bet cik daudzi zina, ka tikai divās pasaules valstīs šī darbība ir aizliegta ar likumu - Latvijā un Lielbritānijā. Tātad mūsu valstī atbloķēšana nav likumīga, bet cik zinu neviens pie rokas nav pieķerts un sodīts, tapēc mēs par to nezaidomājamies.
Nesaprotu, kāpēc telefonu atbloķēšana daudziem sagādā problēmas, jo Internetā ir ļoti daudz informācijas par šo lietu, pat vikipēdijā ir raksts angļu valodā - (WEB) http://en.wikipedia.org/wiki/Phone_unlocking Ja vēlies atrast vairāk informācijas vienkārši ieraksti Googlē - "Unlocking".
Ir vairāki telefonu atbloķēšanas veidi no kuriem vienkāršākais ir "kodu...
11-09-10 16:23
Interesanti, ka Latvijā bezmaksas SMS no WAPa var sūtīt tikai http://wap.amigo.lv/lv/14/46/ , un tikai uz Amigo numuriem. Tie, kas nodarbojas ar programmēšanu noteikti zina, ka citās valstīs ir iespēja sūtīt SMS caur e-pastu, kura adrese izskatās apmēram šādi - 371numurs@operators.lv , cik es zinu agrāk šāda iespēja bija Tele2, bet jau kādu laiku tā nav pieejama. Ja būtu zināmi šie, tā saucamie free gateway's, tad uzprogrammēt bezmakas SMS sūtīšanu priekš WAP nebūtu nekādu problēmu, jo e-pasta sūtīšana PHP valodā ir elementāra. Kā jau rakstīju šajā blogā, šobrīd kaut ko līdzīgu SMS sūtīšanai caur e-pastu piedāvā Bifri. Taču ir vairākas WEB lapas, kur iespējams sūtīt bezmaksas īsziņas gan uz visiem tīkliem, gan tikai uz vienu konkrētu.

Uz visiem tīkliem:
http://smsbox.lv/
http://sms.02.lv/

Uz atsevišķiem tīkliem:
http://www.bite.lv/lv/send_sms/
http://www.utils.trigger.ee/smssend.phtml?countlang=LV-LV&popup=1
http://amigo.lv/#sms
http://www.okarte.lv/lat/sakumlapa

Piemēram,...
04-10-11 13:22
      Kad izveidoju latviešu WAP čatu sarakstu nebiju domājis ka jau pēc gada tik daudzus čatus vajadzēs svītrot ārā no listes. Visvairāk biju ļoti izbrīnīts, kad pirms pāris dienām Snakes man pateica, ka ir "aizklapēts" arī Oto WAP čats, un tiešām ieejot http://wapchat.1188.lv man parādījās sekojošs uzraksts - "wapchat.1188.lv savu darbību pārtrauc uz nenoteiktu laiku. Paldies par sapratni, sīkāka info info@1188.lv"
      Intervējot daudzus WAP cilvēkus un interesējoties par latviešu WAPa vēsturi ļoti bieži kā pirmais latviešu WAP čats un vispār kā viena no pirmajām latviešu mikro-mājaslapām tika minēts Oto WAP čats, tāpēc ļoti žēl , ka tas ir pārtraucis savu darbību. Man pašam tā arī neizdevās iekļūt Oto čatā, jo Bites lietotāji tur nevarēja piereģistrēties, taču esmu dzirējis, ka šī tērzētava bija ļoti iecienīta un tur pārsvarā uzturējās nedaudz...
      Šoreiz gribēju parunāt par tādu lietu kā Android telefona ekrānšāviņu veidošanu. Dažiem tā var likties pavisam nevajadzīga, bet dažiem (piemēram, tiem kas veido dažādu Android aplikāciju aprakstus) pat ļoti noderīga lieta. Vispār uztaisīt ekrānšāviņu telefonā ir tikpat vienkārši kā nobildēt kaut ko ar kameru, jo eksistē tam speciāli paredzētas aplikācijas, taču ir daži BET. Pirmais BET ir tāds, ka gandrīz visas šīs aplikācijas (Screenshoot it, Screen Capture Shortcut, Screenshot ER 2) ir par maksu, bet mēs taču negribam maksāt vaine? Otrais BET ir tāds, ka ir aplikācijas, kas der tikai dažiem telefonu modeļiem, piemēram, Screen Capture Shortcut Fr strādā tikai uz Galaxy S, Galaxy Tab un Galaxy S 2, bet ko darīt, ja man ir HTC Wildfire? Un trešais BET ir tāds, ka lielākā daļa aplikāciju, izņemot No Root Screenshoot it darbojas tikai tad, ja tām ir pieejama paplašināta operētājsistēmas...
31-07-10 14:13
Nesen skype laida gaismā skype API, kas ļaus integrēt dažādas skype funkcijas prakstiski jebkur sākot no web aplikācijām līdz browseru toolbar'iem un pat atsevišām programmām, bet šoreiz stāstīšu par kaut ko citu. Tie, kas jau ilgāku laiku lieto skype noteikti ir pamanījuši to, ka skpye ir arī slēptie smaidiņi. Kapēc tie ir slēpti? ...nu varbūt tāpēc, ka šie smaidiņi nav īpaši pieklājīgi. Te būs slēptie smaidiņi, kurus es zinu (noteikti ir arī daudzi citi):
(poolparty) , (rock) , (drunk) , (bandit) , (finger) , (mooning) , (headbang) , (toivo) , (bug) , (smoking) , (swear) , (heidy) , (fubar) , (tmi)
Tad vēl ir pāris vienkārši kodiņi, kurus var rakstīt brauzerī vai linkā URL vietā vai arī skype čatā un tad nospiest uz linka, kas parādīsies.
skype:niks - zvanīt "niks"
skype:niks?chat - čatot ar "niks", pat ja viņš nav tavā kontaktu sarakstā
skype:niks?menu...
Interneta parādījusies jauna izklaide "maģiskais kvadrāts." To var apskatīt šeit http://darela.lv/magic.html Noteikumi ir vienkārši:
      1) Iedomājies jebkādu divciparu skaitli.
      2) Atņem no taa tos skaitļus no kuriem tas sastāv (piemēram, no skaitļa 21 vajag atņemt 2 un 1, rezultāts būs 18)
      3) Atrodi rezultāta skaitli tabulā attiecīgo simbolu.
      4) Iztēlojies šo simbolu domas.
      5) Uzspied uz melnā liela kvadrāta.
Ideja strādā uz vienkārša vienādojuma. Kura rezultāta iznakums vienmēr būs šie skaitļi 9; 18; 27; 36; 45; 54; 63; 72; 81; un kāda sakritība (!!) šo skaitļu simboli ir vienādi!! :) Un tāpēc vienmēr tiks uzminēts "Tavs iedomātais simbols." :]
11-08-15 23:06
      Jau ir pagājušas 2 nedēļas kopš lietotāji sāka saņemt Windows 10 atjauninājumu, taču īsti neesmu lasījis atsauksmes no latviešu blogeriem par šo tēmu. Tieši tāpēc nolēmu padalīties ar savām domām, lai vismaz kaut kas paliktu vēsturei. Šoreiz neiedziļināšos tehniskos sīkumos, pastāstīšu tikai to, ko esmu ievērojis lietojot jauno operētājsistēmu (OS) kā parasts lietotājs.
       Tā kā nevēlējos gaidīt, kamēr Microsoft man oficiāli piedāvās sistēmas atjauninājumu, tad nolēmu "paņemt" jaunās OS, izmantojot šo te rīku http://bit.ly/1Sf99Cx , tas piedāvā izvēlēties OS versiju un valodu, kā arī ir iespēja izvēlēties, kur saglabāt instalāciju - USB, DVD vai ISO failā. Es "paņēmu" Windows 10 Home latviešu valodā, kas ir diezgan ekstrēmi, ja nākotnē meklēšu problēmu risinājumus angļu valodā, tad var gadīties, ka nāksies pacensties, lai atrastu pareizos iestatījumus latviešu tulkojumā....